ImageHandler.ashx
بنا بر گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک،دره شوری مدیر منطقه ،در خصوص اجرای پروژه های ترافیکی در مرکز شهرگفت:  با  هدف ارائه خدمات بهینه به شهروندان عملیات خط كشي عابر پياده و نصب سرعتكاه  در سطح حوزه استحفاظی این شهرداری  ،توسط معاونت حمل و نقل ترافیک به مرحله اجرا درآمد.
این پروژه با هدف ایجاد امکانات رفاهی جهت استفاده  شهروندان ،انجام پذیرفته  است .
وی همچنین افزود : همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد  خط کشی محوری در سطح معابر منطقه يك از جمله خيابان شهيد دستغيب ، سيمتري ، خيابان ۱۰ پاداد شهر و … اجرا گردیده است.
مدیر منطقه یک با اشاره به کاربرد ترافیکی  خط کشی های  طولی و عرضی تصریح کرد: از جمله علائم مهم جهت افزایش سطح ایمنی در عبور و مرور وسایل نقلیه خط کشی ها میباشند که باعث دقت در نوع رانندگی و هشدار به رانندگان میگردد.
دره شوری در خصوص اجرای خط کشی عابر پیاده در سطح منطقه نیز افزود:عملیات اجرای خط کشی رنگی در سطح معابر پر تردد منطقه از جمله هسته مركزي شهر   با هدف افزایش ضریب ایمنی در هنگام تردد عابرین پیاده و وسایل نقلیه نیز اجرا شده است.
لازم بذکر است ،عرض خط كشي هاي طولي و فاصله پر و خالي آنها در مناطق مختلف شهري و محورهاي بين شهري بر حسب نوع راه و موقعيت آن متفاوت است ، بطوري كه هر چه درجه راه بالاتررود ، عرض خطوط و فاصله پر و خالي آنها متناسب با راه پيش بيني می شود و خط كشي هاي عرضي شامل نوشته ها ، ترسيم نقوش ، خط ايست ، خط حق تقدم ، گذر عابر پياده ، هاشورهاي داخل جزيره هاي جدا كننده ميباشند.